1 » 2 » ZŁOTE OBRĄCZKI ŚLUBNE3

ZŁOTE OBRĄCZKI ŚLUBNE

www.emilsosnowski.pl


Ślub...
Szelest białej sukni, szmer pełnych podziwu głosów przebiegający wśród zebranych gości, silne ramię, na którym wspiera się pewnie panna młoda… Jeszcze tylko parę kroków i dosłownie kilka minut dzieli od sakramentalnego „tak”. Spod jasnego i zwiewnego welonu potoczy się czasami samotna łza. Tyle emocji, tyle szczęścia, nie sposób wyrazić ich inaczej, pan młody jednak uśmiecha się do wybranki swego serca i dodaje jej otuchy, by po chwili przypieczętować związek słowem i niewielkim krążkiem, który oboje będą nosić już zawsze.

 

 Złota obrączka ... 

To symbol nieskończoności związku, musi więc być wyjątkowa, musi jednocześnie olśniewać i zdobić dłoń… Nie można pozwolić sobie przy wyborze obrączek ślubnych na lekkomyślność, decyzja powinna być przemyślana przez oboje przyszłych małżonków, zadowalać gust zarówno Jej jak i Jego. Niektórzy bez chwili wahania decydują się na tradycyjne, gładkie obrączki, innym przypadają do gustu ozdobione, lub grawerowane. Jedni preferują żółte, inni białe złoto. Jak wybrać odpowiednie obrączki ślubne? Oto kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich obrączek:

  

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z ŻÓŁTEGO ZŁOTA


 

Pomimo zmieniających się trendów wciąż najczęściej wybieranymi przez przyszłych Nowożeńców są 14-karatowe obrączki z żółtego złota, czyli wykonane w próbie 585. Próba 585 oznacza, że 58,5% ich składu stanowi czyste złoto, a reszta to stop innych metali.

 
 
Obrączki ślubne

 

 

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z BIAŁEGO ZŁOTA


 

Wiele Par Młodych uważa, że obrączki ślubne z białego złota są bardziej nowoczesne i eleganckie. Jest to oczywiście kwestia gustu i preferencji. Białe złoto nie jest w rzeczywistości tak do końca "białe": ma lekki żółtawy połysk. Dlatego też większość wyrobów z białego złota pokrywa się warstwą rodu dla uzyskania barwy zbliżonej do bieli. Minusem takiego zabiegu jest fakt, że z czasem warstwa rodu się ściera odkrywając prawdziwą barwę złota.
Obrączki z białego złota mogą w swoim składzie zwierać nikiel, więc u osób uczulonych na ten metal może wystąpić reakcja alergiczna. Dlatego też przed zakupem obrączek ślubnych z białego złota warto jest się upewnić czy nie jesteśmy uczuleni na ten metal, aby w przyszłości nie spotkała nas przykra niespodzianka.


Złote obrączki ślubne


ZŁOTE OBRĄCZKI ŚLUBNE - PROFILE


 

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z BRYLANTAMI


 

Obrączki ślubne z brylantami wyglądają niezwykle bogato i elegancko. Niestety w przypadku takich obrączek nie ma możliwości zmiany ich rozmiaru, np. gdy po jakimś czasie użytkowania dojdziemy do wniosku że są one jednak za ciasne lub za luźne to niestety musimy się liczyć z tym, że będzie trzeba zrobić je jeszcze raz. 


Szeroki wybór złotych obrączek ślubnych już niedługo w naszej ofercie - zapraszamy wkrótce.

 

 

BIŻUTERIA AUTORSKA

PIERŚCIONKI

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE

ZAWIESZKI

KOLCZYKI

BRANSOLETKI

BLOG

PROJEKTOWANIE BIŻUTERII
Złote obrączki ślubne z brylantami
Przejdź do strony głównej